Poliüretan sprey köpük fiyatları

Poliüretan sprey köpük fiyatları nasıl hesaplanır ?

Poliüretan sprey köpük fiyatları metrekare ve kilogram kg fiyatları bir çok firmada değişiklik göstermektedir. Sprey poliüretan fiyatı kilogram ( kg ) veya metrekare ( m2 ) birimleri üzerinden iki ayrı şekilde son kullanıcıya verilebilir.Burada en önemli unsur Sprey poliüretan uygulamasında ucuz sprey poliüretan fiyatı istendiği ölçüde kalitenin azalacağı unutulmamalıdır.

Günümüzde bir çok poliüretan sprey ve polyurea sprey uygulaması yapan firmalar  ne yazık ki artık sadece iş alma odaklı çalışmaktadır. Gerek keşif hizmetlerinde olsun gerek ise telefon görüşmelerinde en iyi ham madde ile en iyi fiyatların kendilerinde olduğunu iddia ediyorlar fakat telefon ile verdiği sözler ne yazık ki uygulama esnasında gözükmüyor.

Poliüretan sprey köpük fiyatları tüketicilerin kg birimi ile fiyatlandırarak satın almalarında hakkaniyet olarak fayda vardır. Çünkü nihayetinde sprey poliüretan uygulaması sprey bir uygulama olduğu için plaka plaka döşenen ısı yalıtım levhaları ( XPS-EPS-CAMYÜNÜ ) gibi sabit bir kalınlıkta olmamaktadır. Tüketicilere bu bağlamda tavsiyemiz ortalama 500 kg ve üzeri sprey poliüretan hammaddesi kullanılacak uygulamalarda mutlaka kg birim fiyatı ile çalışmaları ve açılmamış variller ile işe başlanmasını şart koşmalarıdır. Sprey poliüretan kg gideri makine üzerindeki dijital veya manuel sayaç kontör göstergeleri üzerinden de takip edilebilir. Ancak burada da 1 kontörün kaç kg değer belirttiği konusu suistimal edilmektedir. Örnek olarak Graco H-25 marka makinenin 1 kontör sprey poliüretan hammadde sarfiyatı 0,30 kg / 300 gr olarak teknik kitapçığında da belirtilmiştir. Burada uygulayıcı firma tüketiciye 1 kontör 0,40 kg / 400 gr derse sıkmadığı sprey poliüretan ham maddesinin parasını almış olmakta, haksız kazanç devreye girmekte ve işi ucuza yaptırdığına sevinen müşteri aslında daha pahalıya yaptırmaktadır.

Poliüretan sprey köpük fiyatları
Poliüretan sprey köpük fiyatları

Sonuç olarak tüketicilerin kurumsal ve sektöründe belli bir geçmişi olan firmalarla çalışmalarında fayda vardır. Bu konularda ne yapılırsa yapılsın müşterilerimize telefonda veya yüz yüze görüşmelerimizde ifade ettiğimiz repliği burada da ifade etmek istiyorum. Sprey poliüretan sektöründeki tüketiciye karşı uygulama kalınlığında, ham madde yoğunluğunda, m2 alan ölçümleri,..vb konularda “ yapılabilecek hileler konusu direk uygulayıcı firmanın / ekibin sütüne kalmış” diyebilirim. Yani firmanın helal veya haram kazanç bakış açısına kalmış diyebiliriz.

Poliüretan sprey köpük fiyatları hakkında bilgi almak için 0541 712 02 04 numaralı mobil gsm hattımızı arayabilirsiniz.