Polyurea Teras Yalıtımı

Teras alanları için betonerme yapı, şap, seramik gibi yapı elemanlarının su yalıtımı sağlamaması nedeniyle su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle terasların yürüyüş ve kullanım alanları olması da göz önünde bulundurulursa betonerme alanın su yalıtımı için elverişli olması gereklidir.

Teras çatılarda betonerme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması nedeniyle gözle görülmeyen hareketler nedeniyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının sızıntı yapmasına neden olur. Kılcal çatlaklar olsun ya da olmasın gözle görülmeyen faktörler su sızıntısı için risk yoktur anlamına gelmez. Bu açıdan bakıldığında önlem almak gerekmektedir. Su, saydam bir yapıya sahip oksijen ve hidrojenden oluşan, sıvı durumunda tüm açık gözenekli yüzeylerden rahatlıkla geçebilen ve yapıda doğal olan tüm malzemelerden korunması gereken bir maddedir. Bu nedenle su yalıtımı açık teraslarda her açıdan önem kazanmaktadır.

Sprey Polyurea teras yalıtımı teknolojisi, su yalıtımı uygulaması olarak teraslarda gerek tabla üzerine gerek diğer yapı kaplamaları üzerine uygulanabilir özelliğe sahiptir. Polyurea teras su yalıtımı, yüksek elastikiyeti sayesinde teraslarda oluşabilecek çatlakları engelleyerek yapıdaki üstünlüğünü korur.

Polyurea sprey yüksek UV (güneş ışını) dayanımı sayesinde her türlü beton, kalebodur ve seramik gibi yüzeylerin üzerine uygulanarak bina ömrü kadar su yalıtımına dayanım sağlar. Ek yeri olmaması nedeniyle su kaçabilecek bir nokta bulamaz. Mekanik dayanımı sayesinde, üzerinde her türlü kullanım olanağı sağlar. istenilen renkte uygulanabilir özelliği taşımaktadır. Bu nedenle uzun yıllar dekoratif görünüme sahiptir. Teras su yalıtımı binanın korozyonu açısından önemlidir. Bu nedenle Püskürtme Polyurea teras su yalıtımı binanın ömrünü uzattığı gibi korozyondan korur.

Müşterinin talep ettiği kalınlıkta uygulama yapılabilmektedir. Önerimiz ise teras alanınız için ön teknik çalışma ile en uygun uygulama kalınlığının belirlenmesidir.

 

polyurea sprey teras yalitimi
polyurea sprey teras yalitimi
polyurea teras kaplama
polyurea sprey teras kaplama
sprey polyurea su yalitimi
sprey polyurea su yalitimi